Έντονες διαμαρτυρίες προκάλεσε η δήλωση του υπουργού ανάπτυξης, Γεωργιάδη, ότι το καλάθι του νοικοκυριού ξεπούλησε! Εκατοντάδες νοικοκυρές βγήκαν στους δρόμους γυμνές (σε ένδειξη διαμαρτυρίας!) κρατώντας πανό που έγραφαν: όχι στο ξεπούλημα του καλαθιού! Η απόγνωση των νοικοκυρών έφτασε στο αποκορύφωμά της όταν ενημερώθηκαν, μέσω τηλεοπτικού ρεπορτάζ, πως το καλάθι του νοικοκυριού ισοδυναμεί με αρχίδια καπαμά!…
![](https://imaska.gr/wp-content/uploads/2022/11/KALAUI.jpg)